Male 8 & Under in division 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 452 Connor Levins 00:20:46 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
2 469 Nate Reeves 00:20:56 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
3 461 Owen McKee 00:22:18 7 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
4 435 Perry Fortier 00:22:29 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
5 479 Liam Tone 00:23:06 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
6 482 Eason Valcourt 00:24:14 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
7 443 Daniel Hillhouse 00:25:06 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
8 436 Johnathan Fotos 00:25:20 6 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
9 434 Liam Fortier 00:25:38 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
10 450 Bobby Kelly 00:26:13 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
11 466 Owen Orr 00:28:27 5 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
12 444 David Hillhouse 00:29:56 5 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
13 417 Gradyn Alexander 00:29:57 7 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
14 441 Owen Genero 00:30:30 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
15 419 Wesley Arrowsmith 00:31:00 7 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
16 483 Samuel Valcourt 00:31:18 6 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
17 429 Brayden Cruz 00:31:28 6 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
18 471 Casey Reierson 00:31:44 4 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
19 453 Owen Lo 00:33:01 7 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
20 446 Matthew Hillhouse 00:34:54 5 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
21 437 Nicholas Fotos 00:51:58 4 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
Female 8 & Under in division 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 440 Kendra Gauthier 00:23:41 8 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
2 478 Logan Storey 00:25:01 8 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
3 420 Amiya Bertoli 00:25:36 8 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
4 451 Erika Leblanc 00:25:52 8 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
5 423 Alex Callaway 00:26:00 8 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
6 465 Erica Orr 00:26:00 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
7 463 Sophie Mercedes 00:27:17 8 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
8 425 Isabelle Cameron 00:27:27 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
9 470 Alexia Reierson 00:27:33 6 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
10 456 Farah Mahmoud 00:27:35 8 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
11 421 Iona Cadell 00:28:03 6 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
12 454 Sophia Lukaris 00:28:40 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
13 473 Londyn Shawara 00:29:15 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
14 445 Elizabeth Hillhouse 00:31:15 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
15 433 Lily Dobrinsky 00:32:11 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
16 422 Isla Cadell 00:32:28 5 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
17 475 Isabel Somerville 00:32:30 6 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
18 448 Gabby Hoehn 00:33:42 5 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
19 480 Maia Towers 00:35:14 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
20 438 Austyn Gabert 00:36:10 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
21 447 Sarah Hillhouse 00:39:13 6 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
22 481 Jacinda Trenholm 00:40:19 6 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
23 424 Anna Callaway 00:46:55 4 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
24 462 Naomi Mercedes 00:51:44 5 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run
Male 9-10 in division 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 468 Aiden Reeves 00:19:36 10 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
2 464 Evan Murray 00:19:37 9 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
3 418 Kian Angus 00:20:40 9 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
4 485 Stuart Vassallo 00:20:56 10 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
5 487 Tyler Webster 00:22:21 9 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
6 484 Rhys Vassallo 00:22:30 10 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
7 467 Ty Perry 00:23:26 9 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
8 472 Ethan Rex 00:23:47 9 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
9 439 Jesse Gabert 00:24:28 10 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
10 477 Riley Stiles 00:24:29 10 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
Female 9-10 in division 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 474 Alicia Somerville 00:24:11 10 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
2 449 Stephanie Horning 00:24:42 9 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
3 457 Evelyn Marchand 00:26:06 9 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
4 460 Caroline McClain 00:27:27 9 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
5 416 Lily Hilder 00:29:40 9 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
6 442 Anika Hendriksen 00:29:43 9 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
7 432 Alice Dobrinsky 00:30:33 9 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
8 476 Zeanna Stanley-Jones 00:31:08 9 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
9 459 Caitlyn McCarville 00:41:02 9 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run
Male 11-12 in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 110 Samuel Marchand 00:39:22 11 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
2 117 Zack Whitfield 00:46:44 11 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
3 115 Elliott Tone 00:47:31 11 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
4 113 Kyle McKee 00:50:21 11 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
5 112 Dayton McCarville 01:08:10 11 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
Male 13-14 in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 131 Logan Ozcan 00:31:07 14 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
2 124 Dylan Joyce 00:31:08 13 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
3 127 Aiden Winkel 00:34:26 13 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
Male 15 in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 134 Jordan Ozcan 00:27:14 15 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
2 133 Boyd Marchand 00:32:22 15 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
3 132 Keshav Mann 00:40:08 15 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
Female 11-12 in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 108 Danika Fiala 00:38:55 11 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
2 122 Alyssa Webster 00:38:57 12 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
3 119 Gemma Marchant 00:41:05 12 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
4 116 Aspen Vassallo 00:42:38 11 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
5 118 Sydney Alexander 00:45:58 12 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
6 109 Madison HamiltonSamland 00:46:22 11 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
7 121 Chantel Stiles 00:46:23 12 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
8 120 Katherine McClain 00:49:55 12 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
9 107 Abby deBruyn 00:55:37 11 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
10 114 Zenze Stanley-Jones 01:01:02 11 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
Female 13-14 in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 125 Sydney Lopez 00:26:20 13 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
2 126 Lauryn Marchand 00:30:27 13 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
3 128 Alexandra Winkel 00:32:34 13 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
4 129 Kaia Andal 00:32:34 14 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
5 123 Bayley Gabert 00:43:02 13 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
Female 15 in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
 
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 135 Destiny Whitehawk 00:35:31 15 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run
Mixed Team in division 50M Swim 4KM Bike 1KM Run - Mixed Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 405 Haldi HotRods . 00:19:32 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run - Mixed Team
2 403 Fast Hot Dogs . 00:21:53 7 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run - Mixed Team
Mixed Team in division 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Mixed Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 402 Dynamite Kidz . 00:20:19 10 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Mixed Team
2 401 BFF . 00:21:59 10 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Mixed Team
3 415 Venomous Vipers . 00:22:41 9 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Mixed Team
Mixed Team in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Mixed Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 143 Golden Blades . 00:36:58 12 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Mixed Team
2 146 Purple Cheetahs . 00:40:10 12 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Mixed Team
3 142 Awesomely Pink . 00:40:34 12 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Mixed Team
Male 8 & Under - Male Team in division 50M Swim 4KM Bike 1KM Run -Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 411 Rockies . 00:21:54 7 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run -Team
2 410 Racing 8's . 00:24:11 8 M 50M Swim 4KM Bike 1KM Run -Team
Female 8 & Under - Female Team in division 50M Swim 4KM Bike 1KM Run -Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 404 Girl Pink Power . 00:20:07 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run -Team
2 409 Orange Cats . 00:23:17 7 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run -Team
3 406 Jerzee Girlz . 00:23:56 8 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run -Team
4 407 MacLauchlan Crystals . 00:37:29 6 F 50M Swim 4KM Bike 1KM Run -Team
Male 9-10 - Male Team in division 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 408 McBride Trio . 00:23:46 9 M 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Team
Female 9-10 - Female Team in division 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 412 Team Awesome . 00:20:38 10 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Team
2 414 Three Amigos . 00:29:17 10 F 100M Swim 4KM Bike 1KM Run - Team
Male Team in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 413 Terminators . 00:41:20 11 M 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Team
Female 11-12 - Female Team in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 144 Live - Life - Large . 00:38:22 12 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Team
Female 13-14 - Female Team in division 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Team
Place Bib # Name Time Age Gender Division
1 145 Power Blades . 00:37:39 13 F 200M Swim 8KM Bike 2KM Run - Team

 

stride_glide_logo
 



Store Hours
Monday, Tuesday, Wednesday: 9:30am - 6:00pm
Thursday, Friday: 9:30am - 7:00pm
Saturday: 9:30am - 6:00pm
Sunday: 11:00am - 4:00pm

Stride & Glide Sports
1671-15th Ave
Prince George, BC, V2L 3X2

Phone: (250) 612-4754 Fax: (250) 612-4758
Toll Free: (866) 612-4754

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Otway Weather

Go to Top