25M SWIM 1KM BIKE 500M RUN Age Group Results for Female 4-5
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 607 Powell Lucy 00:14:37 4 F 25M Swim 1KM Bike 500M Run
             
25M SWIM 1KM BIKE 500M RUN Age Group Results for Male 4-5
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 604 Smith Calvin 00:10:46 5 M 25M Swim 1KM Bike 500M Run
2 603 Legut-Petersen Kai 00:11:30 5 M 25M Swim 1KM Bike 500M Run
3 606 Cherry Dawson 00:15:21 5 M 25M Swim 1KM Bike 500M Run
4 605 Laursen Griffin 00:16:00 5 M 25M Swim 1KM Bike 500M Run
5 602 Tobler Gabriel 00:19:59 4 M 25M Swim 1KM Bike 500M Run
             
50M SWIM 1.3KM BIKE 500M RUN Age Group Results for Female 6-7
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 520 Peter Fruzsina 00:11:01 6 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
2 504 Hoehn Maisie 00:11:19 7 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
3 521 Legut-Petersen Amelia 00:12:37 7 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
4 515 Powell Avin 00:13:35 7 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
5 507 Forgues Airah 00:13:54 7 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
6 514 Robin Molly 00:14:18 7 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
7 524 Allum Aria 00:14:48 7 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
8 509 Beliveau Kimora 00:15:20 7 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
9 512 Whitney Haddie 00:16:19 7 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
10 501 James Mary 00:17:49 6 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
11 502 Nyberg Camirra 00:28:49 6 F 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
             
50M SWIM 1.3KM BIKE 500M RUN Age Group Results for Male 6-7
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 523 Inden Noah 00:11:05 7 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
2 511 Palumbo Ethan 00:11:30 7 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
3 505 Roe Alex 00:12:40 7 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
4 517 Foreman Chase 00:13:11 6 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
5 503 Rooke Grady 00:13:25 6 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
6 516 Good Lucas 00:13:48 6 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
7 508 Forgues Clayton 00:14:03 7 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
8 510 Donovan Oliver 00:14:25 7 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
9 506 DeFord Joel 00:14:32 7 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
10 522 Oehler Bergen 00:14:35 7 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
11 519 Wilkinson Luke 00:15:50 6 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
12 518 Milligan Prem 00:15:57 6 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
13 513 Manning Finnley 00:16:43 6 M 50M Swim 1.3KM Bike 500M Run
             
100M SWIM 2.5KM BIKE 1KM RUN Age Group Results for Female 8-9
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 422 Hoehn Natalie 00:17:13 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
2 433 Callaway Anna 00:17:30 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
3 432 Peter Petra 00:17:31 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
4 419 Cadell Skye 00:18:45 8 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
5 417 Stonehouse Molli 00:20:03 8 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
6 408 Matthews Ava 00:20:19 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
7 429 Foreman Jenna 00:21:22 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
8 431 Ellington Taylor 00:21:33 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
9 415 Robin Sadie 00:22:07 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
10 414 Manning Bella 00:22:13 8 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
11 403 Howse Tessa 00:22:20 8 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
12 424 Roe Daneka 00:22:21 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
13 409 Bertoli Novalee 00:23:43 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
14 407 Henderson Briar 00:26:17 8 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
15 404 Cherry Adria 00:26:25 8 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
16 412 McArthur Danica 00:27:57 9 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
17 401 Shymanski Lexi 00:30:23 8 F 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
             
100M SWIM 2.5KM BIKE 1KM RUN Age Group Results for Male 8-9
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 430 Nelson Oscar 00:17:30 9 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
2 423 Begg Ryder 00:17:40 9 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
3 406 Peterson Tavon 00:19:34 8 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
4 421 Hoekstra Matthias 00:20:20 8 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
5 413 Hillhouse Luke 00:20:28 8 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
6 410 Reed Tommy 00:20:30 9 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
7 427 Wilkinson Levi 00:20:41 8 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
8 418 Knowles Liam 00:21:18 8 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
9 405 Chouinard Mason 00:22:34 8 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
10 411 DeFord Luke 00:22:44 9 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
11 426 Nelson Sullivan 00:22:54 8 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
12 420 Milligan Ashvin 00:24:44 8 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
13 416 McConkey Owen 00:25:32 9 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
14 425 Ezedebego Tobenna 00:26:44 9 M 100M Swim 2.5KM Bike 1KM Run
             
200M SWIM 5KM BIKE 1.5KM RUN Age Group Results for Female 10-11
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 307 Hoehn Gabby 00:27:22 11 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
2 320 Thomson Mattea 00:28:08 11 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
3 317 Branco Bianca 00:32:37 10 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
4 313 Peterson Callie 00:32:44 11 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
5 316 Wilkinson Faith 00:32:47 10 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
6 301 Cadell Isla 00:35:19 10 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
7 305 Beliveau Mika 00:35:44 10 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
8 312 Arronge Hailey 00:36:24 11 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
9 303 Allum Aliyah 00:38:58 10 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
10 302 Bertoli Izabella 00:40:14 10 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
11 318 Bolton Julia 00:46:08 10 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
12 306 Chouinard Mataya 00:50:39 10 F 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
             
200M SWIM 5KM BIKE 1.5KM RUN Age Group Results for Male 10-11
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 315 McConkey Tanner 00:25:24 11 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
2 319 Haseldine Eric 00:26:06 11 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
3 323 Oehler Lars 00:28:15 11 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
4 314 Hillhouse David 00:31:11 10 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
5 304 Reed Jimmy 00:31:23 10 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
6 321 Reddekopp Caden 00:33:54 11 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
7 322 Thielmann Finn 00:34:45 11 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
8 309 Shoesmith Kole 00:39:53 11 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
9 308 Miller Kaleb 00:42:23 11 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
10 310 Ephrom Jerytt 00:46:08 11 M 200M Swim 5KM Bike 1.5KM Run
             
350M SWIM 10KM BIKE 2.5KM RUN Age Group Results for Female 12-13
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 212 Peter Boroka 00:45:20 12 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
2 214 Arronge Stephanie 00:48:02 13 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
3 202 Sinclair Payton 00:48:31 12 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
4 201 Cadell Iona 00:48:36 12 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
5 203 Forseth Jewel 00:51:24 12 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
6 205 Horth Isobel 00:51:24 12 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
7 209 Laflamme Anabel 00:55:58 13 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
8 206 Wallace Meeya 01:03:38 12 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
9 207 Towers Maia 01:07:45 12 F 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
             
350M SWIM 10KM BIKE 2.5KM RUN Age Group Results for Male 12-13
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 219 Wilkinson Josiah 00:39:31 12 M 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
2 216 Haseldine Andrew 00:41:21 13 M 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
3 217 Branco Tomar 00:41:22 13 M 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
4 210 Knudsgaard Kristian 00:48:02 12 M 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
5 211 McConkey Cale 00:50:12 13 M 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
6 204 Cruz Brayden 00:50:48 12 M 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
7 208 Sinclair Liam 00:51:20 13 M 350M Swim 10KM Bike 2.5KM Run
             
500M SWIM 10KM BIKE 4KM RUN Age Group Results for Female 14-15
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 106 Brown Claire 00:50:32 15 F 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
2 108 Movold Emma 00:51:42 15 F 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
3 101 Finch Claire 00:53:33 14 F 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
4 107 Brown Emma 00:55:14 15 F 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
5 104 Witwicki Brynn 00:57:10 15 F 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
6 102 Knudsgaard Mya 01:00:07 14 F 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
7 109 Watson Emma 01:02:11 14 F 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
8 103 Ball Erin 01:12:06 15 F 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
             
500M SWIM 10KM BIKE 4KM RUN Age Group Results for Male 14-15
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 105 Krahn Caleb 00:48:44 15 M 500M Swim 10KM Bike 4KM Run
             
750M SWIM 18KM BIKE 5KM RUN Age Group Results for Male 16-17
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 703 Bax Jordan 01:11:52 17 M 750M Swim 18KM Bike 5KM Run
2 702 Shoesmith Kameron 01:29:06 16 M 750M Swim 18KM Bike 5KM Run
             
750M SWIM 18KM BIKE 5KM RUN - 18+ Age Group Results for Female 18+
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 10 O'Brien Anita 01:15:40 42 F 750M Swim 18KM Bike 5KM Run - 18+
2 6 Kelsh Devon 01:21:06 39 F 750M Swim 18KM Bike 5KM Run - 18+
3 5 Tobler Bonnie 01:32:10 38 F 750M Swim 18KM Bike 5KM Run - 18+
             
750M SWIM 18KM BIKE 5KM RUN - 18+ Age Group Results for Male 18+
 
Position Bib # Name Gun Elapsed Age Gender Division
1 7 Millar Rob 00:59:54 42 M 750M Swim 18KM Bike 5KM Run - 18+
2 4 McNamara Cam 01:04:40 35 M 750M Swim 18KM Bike 5KM Run - 18+
3 8 Thomson Matthew 01:05:02 44 M 750M Swim 18KM Bike 5KM Run - 18+
4 3 Ross Tory 01:15:31 28 M 750M Swim 18KM Bike 5KM Run - 18+
5 9 Giesbrecht Lyle 01:19:32 54 M 750M Swim 18KM Bike 5KM Run - 18+

stride_glide_logo
 



Store Hours
Monday to Saturday: 9:30am - 6:00pm
Sunday: 11:00am - 4:00pm

Stride & Glide Sports
1671-15th Ave
Prince George, BC, V2L 3X2

Phone: (250) 612-4754 Fax: (250) 612-4758
Toll Free: (866) 612-4754

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Otway Weather

Go to Top
Template by JoomlaShine